INFORMACJA

Czytanie treści strony dostępne.
INFORMACJA O PLANOWANYCH ZABIEGACH Z ZASTOSOWANIEM ŚRODKÓW CHEMICZNYCH OCHRONY DRZEWOSTANÓW NA TERENIE NADLEŚNICTWA LUBLINIEC, NADLEŚNICTWA ZAWADZKIE, NADLEŚNICTWA RUDZINIEC ORAZ NADLEŚNICTWA BRYNEK

Informujemy, iż w związku ze stwierdzeniem na terenie województwa śląskiego zagrożenia lasów spowodowanego przez chrabąszcze, których pędraki śmiertelnie uszkadzają systemy korzeniowe najmłodszego pokolenia lasu a w fazie rójki postaci dojrzałych silnie defoliują drzewostany liściaste oraz osnuje gwieździste, których larwy uszkadzają igliwie podjęta została decyzja o wykonaniu zabiegów ratowniczych z użyciem środka chemicznego MOSPILAN 20 SP z wykorzystaniem lotniczej aparatury opryskowej. 

MOSPIN 20 SP przeznaczony jest do zwalczania owadzich szkodników ssących i gryzących, w stosunku do ludzi może być szkodliwy dopiero po połknięciu. Okres karencji od momentu zastosowania tego preparatu do dnia zbioru runa leśnego wynosi 14 dni. Planowany termin przeprowadzenia ww. zabiegu – druga połowa maja bieżącego roku.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe