Urząd Gminy Koszęcin

A- A A+ kontrast normalny kontrast wysoki kontrast kontrast

W Koszęcinie powstanie Zielona Pracownia

28 szkół z województwa śląskiego zostało finalistami drugiej edycji konkursu pn. "Zielona Pracownia 2016", którego przedmiotem było utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych. Wśród zakwalifikowanych szkół znalazł się Zespół Szkół w Koszęcinie.

miejsce: Zespół Szkół w Koszęcinie

Gmina Koszęcin która wystąpił do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach z wnioskiem o dofinansowanie zadania pn. "Zielona pracownia w SP w Koszęcinie" otrzymała na ten cel dotacje w wysokości 22 547,20 zł. Wszystko to dzięki niesamowitej pomysłowości nauczycieli z Zespołu Szkół w Koszęcinie. 
 
Przypominamy, że we wcześniejszym etapie konkursu, dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli, Szkoła w Koszęcinie otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 5600zł za kreatywność i pomysłowość w sposobie zagospodarowania ekopracowni.
 
Koordynatorami przedsięwzięcia w Szkole byli nauczyciele: Leszek Parys i Anna Ulfik.
 
Przystępując do Konkursu stworzyli wizualizację wymarzonej pracowni pod nazwą UROCZYSKO i zaproponowali działania proekologiczne, które mogą być w niej realizowane.
 

Galeria

Losowa galeria zdjęciowa

Mapa strony