Urząd Gminy Koszęcin

A- A A+ kontrast normalny kontrast wysoki kontrast kontrast

"Inicjatywa Sołecka" 2020

Gmina Koszęcin otrzymała dofinansowanie w ramach Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka". Uroczyste podpisanie oraz wręczenie umów odbyło się 17 lipca 2020 r. w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie.

Umowę z rąk Beaty Białowąs - członka zarządu województwa oraz Bartłomieja Kowalskiego - radnego Sejmiku Województwa Śląskiego odebrali sołtys Wierzbia Barbara Guzy oraz wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów.

Nasza Gmina w kwietniu br. wzięła udział w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka” organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Katowicach na dofinansowanie inwestycji na obszarach wiejskich. Pozwoliło to na pozyskanie 28.650,00 zł w celu zagospodarowania terenu w Wierzbiu poprzez wykonanie wiaty wolnostojącej i utwardzenie powierzchni. Stworzone zostanie plenerowe miejsce spotkań dla mieszkańców wsi, które będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych życiem kulturalnym i społecznym miejscowości, także osób z niepełnosprawnościami  ze względu na zamontowanie podjazdu dla wózków inwalidzkich.

(fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego)        

Tagi: dotacje

Losowa galeria zdjęciowa

Mapa strony