Urząd Gminy Koszęcin

A- A A+ kontrast normalny kontrast wysoki kontrast kontrast

Turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Koszęcin

W sobotę 28 stycznia na hali sportowej w Koszęcinie odbył się Turniej o puchar Wójta Gminy Koszęcin w piłce nożnej. Inicjatorem międzyklubowej, futbolowej potyczki był LKS "Śląsk" Koszęcin. W turnieju wzięły udział 4 kluby z powiatu w czterech kategoriach wiekowych.

bilety: Hala sportowa w Koszęcinie

Cała impreza trwała prawie pięć godzin. W pierwszej kategorii mecze zagrały „skrzaty”, czyli zawodnicy z roczników 2010 i 2011. W tej kategorii wiekowej wystąpiły tylko dwie drużyny. Sparta I Lubliniec pokonała Śląsk Koszęcin 3:1. 
W drugiej kategorii zagrały „żaki” z rocznika 2008 i 2009. Pierwszy mecz został rozegrany pomiędzy Spartą II Lubliniec, a Śląskiem Koszęcin w którym zdecydowanie górowali gospodarze zwyciężając 0:4. W kolejnym meczu Sparta I Lubliniec wygrała 2:0 ze Spartą II Lubliniec. 
 
Meczem zamykającym tę kategorię było spotkanie Śląska Koszęcin ze Spartą I Lubliniec. Gospodarze przegrali 0:1.
Najwięcej drużyn wystąpiło w kategorii „orliki” z rocznika 2006-2008. W sumie odbyło się  sześć bardzo emocjonujących meczy. W pierwszej kolejności doszło do konfrontacji Pokoju Sadów z Victorią Strzebiń. Zwyciężyła Victoria wynikiem 4:0. Następnie Śląsk Koszęcin przegrał 2:0 ze Spartą I Lubliniec. W następnym meczu koszęcinianie pokonali LKS Pokój Sadów 3:0. Sparta I Lubliniec uległa Victorii Strzebiń 0:1, a następnie wygrała z LKS Pokój Sadów 2:1. 
 
Sportowych emocji dostarczył mecz Victorii Strzebiń ze Śląskiem Koszęcin. Zawodnicy Victorii rozgromili rywali 7:0 i tym sposobem drużyna nie zaliczyła ani jednej porażki podczas turnieju. Obrona Victorii spisała się na medal. 
 
Ostatni mecz w turnieju rozegrali „trampkarze” z rocznika 2002-2005. Sparta I Lubliniec w pięknym stylu uległa Śląskowi Koszęcin aż 0:6. 
 
Wszystkie mecze trwały po kwadrans, jedynie ostatni składał się z dwóch połówek po 10 minut. Na zakończenie Wójt Gminy Koszęcin wręczył zwycięzcom puchary.
 
Fot.: Tomasz Pawluk

Galeria

Losowa galeria zdjęciowa

Mapa strony