Od stajenki do stajenki

Czytanie treści strony dostępne.
6 stycznia – w Święto Trzech Króli odbyła się kolejna edycja parafialnego kolędowania „Od stajenki do stajenki”, którego organizatorami są mieszkańcy Łaz.

miejsce: Łazy

Po Mszy Św. wieczornej, orszak Trzech Króli zgromadził imponującą, jak na tak siarczysty mróz (-17 stopni), liczbę uczestników. Z koronami na głowach, pelerynami na plecach i z pochodniami, lampionami oraz odblaskami, maszerowali ulicami Strzebinia, w asyście członków Ochotniczej Straży Pożarnej, by zakończyć pochód przy kapliczce na Łazach.
 
Wspólne kolędowanie rozpoczęła Weronika Krus fragmentami Pisma Świętego z Biblii Ślązoka. Następnie wszyscy zebrani wspólne kolędowali przy akompaniamencie Panów Andrzeja Maniury i Adama Plazy. 
 
Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, nie zabrakło innych atrakcji, m.in.: wizyty św. Mikołaja, gorącego posiłku (przepysznej grochówki) dla każdego uczestnika oraz gorącej herbaty, grillowania przy ogniskach i sławnego „grzańca łazowskiego” – dla dorosłych. Podczas tego ważnego dla mieszkańców Łaz wydarzenia nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Zbigniewa Seniowa. 
 
Nad przebiegiem imprezy czuwał pomysłodawca i główny organizator – radny Krystian Cuber.

Galeria

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe