Dożynki w Rusinowicach, Strzebiniu oraz Wierzbiu

Czytanie treści strony dostępne.

W dniu dzisiejszym, aż w trzech parafiach w naszej Gminie tj. w Rusinowicach, Strzebiniu oraz Wierzbiu rolnicy obchodzili swoje święto. W związku z obecną sytuacją w Polsce, tegoroczne dożynki przybrały inną formę. W intencji rolników odprawione zostały Msze Święte natomiast zrezygnowano z barwnych korowodów i festynów. 

W kościele p. w. Świętego Krzyża w Strzebiniu Mszę Świętą odprawił ks. Proboszcz Sebastian Marecki, starostami dożynkowymi byli Państwo Ewa i Piotr Plaza, natomiast w imieniu władz samorządowych obecna była Pani Sekretarz Gminy Koszęcin Jolanta Rezek. W kościele p. w. Znalezienia Krzyża Świętego i św. Katarzyny w Rusinowicach Mszę Świętą odprawił ks. Proboszcz Franciszek Koenig, natomiast władze samorządowe reprezentowała Pani Skarbnik Gminy Koszęcin Elżbieta Duda (zdjęcia: https://parafia-rusinowice.pl/dozynki-parafialne-2020). Natomiast w kaplicy p. w. Św. Anny w Wierzbiu Mszę Świętą odprawił ks. Artur Ochman, a w imieniu władz samorządowych w uroczystości wziął udział Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów.

 

Tagi: dożynki

Galeria

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe