Wnioski o płatności obszarowe w 2018 roku

Czytanie treści strony dostępne.
W bieżącym roku nastąpiły zmiany w ustawie o płatnościach obszarowych w ramach systemu wsparcia bezpośredniego. Zgodnie z projektowanymi zmianami, rolnik składa wniosek za pomocą formularza udostępnionego na stronie internetowej ARiMR. Od 2018 roku, przepis ten odnosi się do wszystkich beneficjentów.

W Biurach Powiatowych Agencji mają być udostępnione stanowiska komputerów, gdzie będzie można skorzystać z pomocy technicznej w zakresie składania wniosków o płatności w aplikacji e-Wniosek Plus. Cyt. „Przesłanką  uzasadniającą  złożenie wniosku w formie papierowej może być  jedynie brak dostępu do komputera z dostępem do Internetu,  przy jednoczesnym braku  możliwości  skorzystania z pomocy doradcy ,bądź udania się do Biura Powiatowego, gdzie taką pomoc można otrzymać”.

Logowanie do aplikacji e- Wniosek Plus

Rolnicy nie posiadający loginu i kodu dostępu, przy pierwszym logowaniu muszą otworzyć konto na stronie www.armir.gov.pl w zakładce e-Wniosek Plus. Do założenia konta należy podać trzy dane weryfikacyjne:

  1. Nr identyfikacyjny gospodarstwa.
  2. Kwotę ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR zrealizowanego w 2017 roku/w przypadku, gdy rolnik w danym dniu otrzymał więcej niż jeden przelew, należy wprowadzić kwotę z największego przelewu, w przypadku braku otrzymania przelewu od ARiMR w 2017 roku, należy wprowadzić wartość 0.
  3. 8 ostatnich cyfr numeru rachunku bankowego, wskazanego we wniosku o wpis do ewidencji producentów.

Aplikacja e-Wniosek Plus będzie dostępna na stronie Agencji od 15.03.2018 r.

Rolnik zamiast wniosku , może złożyć oświadczenie, jeżeli we wniosku złożonym w 2017 roku  powierzchnia GO wynosiła mniej niż 10 ha, nie ma żadnych zmian i rolnik ubiegał się tylko o niektóre płatności-szczegóły na str.www.armir.gov.pl, w Biurach Powiatowych ARiMR, ŚODR w Lublińcu lub u doradcy ŚODR w Urzędzie  Gminy Koszęcin. Oświadczenie składa się w terminie od 15.02.2018-14.03.2018 r.

Wzorem lat ubiegłych Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego czynnie wspomaga rolników w kampanii składania wniosków. Organizujemy, przy współudziale Agencji, szkolenia dla rolników. 28 lutego odbędzie się szkolenie Powiatowe w Lublińcu, oprócz tego w każdej gminie odbędzie się szkolenie dla rolników. W naszej Gminie, takie szkolenie odbędzie się 05.03.2018 roku w Domu Kultury w Koszęcinie o godz.10.00. Pomoc rolnik może także uzyskać w Biurze Powiatowym ŚODR w Lublińcu/Rynek/. Nasi doradcy rolni w każdej gminie będą pełnić dyżury. W Gminie Koszęcin doradca będzie pełnił dyżur w pokoju nr 13-piętro/zmiana miejsca w stosunku do lat poprzednich/ i za niewielką opłatą na rzecz Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, wypełni wniosek rolnikowi, który będzie potrzebował takiej pomocy. Jednocześnie prosi się rolników, by z wypełnieniem wniosku nie czekali na ostatni moment, unikniemy kolejek, straty czasu rolników i presji na doradców. Rolnicy już w marcu wiedzą co posiali lub będą siać na danym polu. Wcześniejsze zgłoszenie się do doradcy, Biura Powiatowego ŚODR w Lublińcu, czy ARiMR pozwoli na spokojne wypełnienie wniosków i wzorem lat poprzednich złożenie ich w terminie: od 15.03.2018-15.05.2018r.

Barbara Ulfik

Materiały źródłowe:

Departament Płatności Bezpośrednich

ARiMR e Wniosek Plus.

 

Tagi: dotacje

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe