Zwrot podatku akcyzowego - nabór wniosków w sierpniu

Czytanie treści strony dostępne.

Zwrot podatku akcyzowego - nabór wniosków w sierpniu

Wójt Gminy Koszęcin przypomina wszystkim producentom rolnym z terenu Gminy Koszęcin, że w miesiącu sierpniu przypada drugi termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego
do produkcji rolnej. Przypomnienie dotyczy producentów rolnych, którzy nie składali bądź nie wykorzystali limitu 86 litrów na 1 ha, składając wniosek w miesiącu lutym.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej będą przyjmowane od 1 sierpnia 2017r.
do 31 sierpnia 2017r.
w budynku Urzędu Gminy Koszęcin w pokoju nr 17 (na piętrze).
Po w/w terminie wnioski nie będą przyjmowane.

Do wniosku należy dołączyć faktury VAT potwierdzające zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2017r. do 31 lipca 2017r.

Pieniądze będą wypłacane w terminie 2 - 31 października 2017r. przelewem
na rachunek bankowy podany we  wniosku lub gotówką w kasie urzędu gminy.

W 2017 roku stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej ustalona została w wysokości 1,00 zł na 1 litr oleju zgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 21 listopada 2016 roku w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju (Dz. U. z 2016r., poz. 1934).

Roczny limit zwrotu podatku akcyzowego w 2017 roku wynosi:
86,00 zł x ilość ha użytków rolnych

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego można pobrać w Urzędzie Gminy Koszęcin lub na stronie internetowej Gminy Koszęcin www.koszęcin.pl (plik PDF).

Załączniki


Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe