Rajd rowerowy w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Czytanie treści strony dostępne.
10 maja w Koszęcinie odbył się pierwszy w Polsce rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej MSWiA pn.: "Kręci mnie bezpieczeństwo".
Rajd skierowany do uczniów klas szóstych szkół podstawowych w Koszęcinie, Rusinowicach, Sadowie i Strzebiniu został zorganizowany wspólnymi siłami przez Wójta Gminy Koszęcin Zbigniewa Seniów, Komendę Powiatową Policji w Lublińcu, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu i policjantów z Posterunku Policji w Koszęcinie.
Uczniowie wraz z nauczycielami w policyjnych kolumnach specjalnych zjechali się z poszczególnych miejscowości na teren Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koszęcinie, gdzie po grillu i ognisku wzięli udział w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym. Przy okazji młodzież mogła swobodnie porozmawiać z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, zapoznać się z ich pracą, obejrzeć z bliska wozy policyjne i narzędzia jakimi policjanci posługują się na co dzień. Nim uczniowie, ponownie zabezpieczeni w kolumnach specjalnych, rozjechali się do szkół, zbiorowo wyrazili swój entuzjazm związany z wydarzeniem, krzycząc głośne "Dziękujemy!".
Głównym celem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W ramach prelekcji funkcjonariusze rozmawiają z młodzieżą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek. 
Duża uwaga jest także poświęcona odpowiedzialnemu korzystaniu z Internetu.

Galeria

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe