Koncert kolęd w kościele w Strzebiniu

Czytanie treści strony dostępne.
22 stycznia w kościele pw. Krzyża Świętego w Strzebiniu odbył się koncert najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów Non Nomine i Hejnał oraz orkiestry dętej ze Strzebinia.
Podczas koncertu, z powodu absencji dyrygent Izabeli Wróbel-Malickiej, chórem pokierował jego członek -Paweł Szufla.

miejsce: Kościół w Strzebiniu

Na wstępie Dyrektor Domu Kultury w Strzebiniu Renata Pyrek powitała licznie zebraną publiczność w imieniu Wójta Gminy Zbigniewa Seniowa oraz ks. proboszcza parafii Strzebiń Sebastiana Mareckiego.
 
Pomimo dobiegającego końca okresu świątecznego tematyka kolęd zgromadziła pełne nawy parafian. Renata Pyrek przypomniała zebranym, iż "Prawie wszyscy o tym wiedzą, że polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. Nadto w porównaniu z innymi narodami tych kolęd mamy najwięcej.  Stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. 
W okresie Bożego Narodzenia, a szczególnie w wieczór wigilijny, radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową.
 
Gdy wielu naszych przodków z powodów politycznych lub biedy musiało opuścić rodzinny kraj, zabierali ze sobą pieśń kolędową. Podnosiła ich ona na duchu, żywiła nadzieję. By tak nadal było, mamy obowiązek dbać o ten skarb narodowy, by go nie zgubić. Powinniśmy śpiewać kolędy w naszych mieszkaniach, wspólnie w rodzinach i na różnych spotkaniach.". I tak właśnie było w Strzebiniu. Słuchając koncertu kolęd niejeden parafianin nucił pod nosem razem z naszymi lokalnymi artystami. 
 

Galeria

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe