Zagraliśmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Czytanie treści strony dostępne.


Za nami 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, 15 stycznia, razem z Wielką Orkiestrą zagraliśmy w dwóch miejscowościach - Koszęcinie i Strzebiniu. Podczas kwesty ulicznej i licytacji w ramach koncertów udało nam się pobić kolejny rekord - zebraliśmy aż 18 559,59 zł.

Tegoroczna Wielka Orkiestra świątecznej pomocy grała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
Wolontariusze z Koszęcina zebrali 9 769,49 zł. a Wójt Gminy Zbigniew Seniów przeprowadził licytację gadżetów na kwotę 2 510 zł. Po raz pierwszy pojawili się także darczyńcy. Piekarnia-cukiernia Jana Nowaka z Koszęcina przekazała na licytację pyszny, śmietankowy tort z logiem WOŚP a hodowla owczarków niemieckich - długowłosych Kris Dogs z Boronowa należąca do Beaty i Krzysztofa Ledwig  przekazała śliczną, przyjazną dzieciom, czteromiesięczną sunię Amazis. 
 
Dla licznej publiczności ze sceny Domu Kultury w Koszęcinie wystąpiły sekcje wokalne i taneczne, przedszkolaki Cioci Mariolki i spod Dębu, Szkoła Naukowa Wyspa oraz zespół rockowy w składzie: Roman Odoj, Dyrektor Zespołu Szkół w Koszęcinie Adam Małyska, absolwenci i uczniowie Gimnazjum w Koszęcinie. Wspólne granie zakończył występ chóru szkolnego pod dyrekcją Iwony Lachowskiej-Ujma
 
W Strzebiniu udało się zebrać 6 280,10 zł. z czego 520 zł. pochodziło z licytacji gadżetów WOŚP, która wraz z koncertem miała miejsce w strzebińskim Domu Kultury. Podczas koncertu, dla pełnej sali widzów, zagrał zespól Strzebiń Brass, wystąpili członkowie zespołów artystycznych działających przy Domu Kultury w Strzebiniu oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Strzebiniu. Występy zakończył koncert orkiestry dętej ze Strzebinia.
 
Na ulicach Gminy pod okiem koordynatorki Karoliny Goniwiechy kwestowało dwudziestu wolontariuszy: Martyna Bambynek, Patrycja Gajdzik, Weronika Gorzelak, Julia Gzik, Antonina Karmańska, Magdalena Klima, Tymoteusz Klima, Zofia Lerche, Dorota Nieora, Mateusz Pietrek, Marcel Zorzycki i Michał Masoń. W Strzebiniu datki zbierali: Karolina Winkler, Oliwia Ulak, Dawid Stasiak, Weronika Mączka, Wiktoria Plaza, Oliwia Lach, Martyna Kraszewska i Paweł Jaksik. 
Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim wolontariuszom, artystom, darczyńcom i licytującym. Do zobaczenia za rok! (KI)
 

Galeria

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe