Urząd Gminy Koszęcin

A- A A+ kontrast normalny kontrast wysoki kontrast kontrast

Mikołajkowy turniej piłki nożnej

W niedzielę 18 grudnia klub LKS "Victoria" Strzebiń zorganizował Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Koszęcin.


Pomysłodawcami i głównymi organizatorami turnieju byli kierownik "Victorii" Aleksandra Makles oraz trenerzy Damian Szatan, Krzysztof Wiśniewski i Dawid Musik. 
 
Turniej rozegrano na hali sportowej w Strzebiniu. Dziewięć zgłoszonych zespołów odbyło piłkarskie potyczki w trzech kategoriach wiekowych: żaków, orlików i młodzików. W rozgrywkach świetnie wypadli reprezentacji "Victorii" - "Orły" Strzebiń, które w kategorii młodzików zyskały drugie i trzecie miejsce na podium. 
 
Wśród zaproszonych zespołów znalazła się "Unia" Kalety oraz UKS "Herkules" z Kochanowic.
 
Ostateczna klasyfikacja sprzyjała reprezentacji Kochanowic, która zdobyła pierwsze miejsca w kategorii żaków i orlików. Drugie i trzecie miejsce wśród żaków zajęła strzebińska "Victoria", która w kategorii orlików musiała zadowolić się miejscem trzecim, gdyż drugą pozycję wywalczyła "Unia" Kalety.
 
Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Zbigniew Seniów wręczył pamiątkowe puchary i dyplomy wszystkim drużynom. Nie zabrakło też słodkich upominków przygotowanych przez organizatora.
 
To była pierwsza edycja Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Z uwagi na powodzenie przedsięwzięcia organizatorzy deklarują chęć powtórzenia zawodów w roku przyszłym a może nawet utworzenia imprezy cyklicznej.
 
Dzięki rozwijającej się drużynie "Orłów" Strzebiń zarząd "Victorii" od tego roku szkolnego planuje utworzenie kolejnych kategorii wiekowych - żaków (7 lat ) oraz orlików (7 i 8 lat). Okazuje się, że drużyna "Orłów", początkowo działająca w ramach Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Strzebiń, ma duży udział w promocji dyscypliny wśród najmłodszych, którzy coraz wcześniej chcą zajmować się piłką nożną. Przynależność do klubu jest dla najmłodszych szansą do świetnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu ale także do osiągania niewiarygodnych sukcesów.
 
Aleksandra Makles dziękuje wszystkim zawodnikom za udział w Turnieju, trenerom Damianowi Szatan, Krzysztofowi Wiśniewskiemu i Dawidowi Musik za ogromne wsparcie przy organizacji turnieju oraz sponsorom - przede wszystkim Wójtowi Gminy Zbigniewowi Seniów, sołtysowi Janowi Macioszek, Delikatesom Centrum w Strzebiniu, spółce GRAMAR z Lublińca, firmie DUOFEST Catering Sławomira i Violetty Greupner oraz Agencji Ubezpieczeniowej Dariusza Bartosa. (KI)

Losowa galeria zdjęciowa

Mapa strony