Urząd Gminy Koszęcin

A- A A+ kontrast normalny kontrast wysoki kontrast kontrast

Msza Św. w intencji chóru "Lutnia"

W środę 23 listopada w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie odbyła się Msza Św. ku czci Św. Cecylii w intencji chóru "Lutnia". Jak co roku Mszę Świętą uświetniły głosy chórzystów koszęcińskiej "Lutni" zasilonej przez chórzystów "Canzony" z Kochanowic, która także działa pod dyrekcją dyrygent Stefanii Bieli. Uroczystą oprawę święta patronki śpiewaków ukoronowały solowe arie w wykonaniu Wojciecha Poprawy.

miejsce: Kościół NSPJ w Koszęcinie

 

Po zakończeniu Mszy wieloletni chórzyści chóru "Lutnia" zostali wyróżnieni odznakami honorowymi przyznawanymi przez Śląski Związek Chórów i Orkiestr w Katowicach.

Odznaki wręczył prezes okręgu tarnogórskiego Grzegorz Pitas wraz Wójtem Gminy Koszęcin Zbigniewem Seniów.

Odznakę brązową I stopnia otrzymała pani Małgorzata Lerche.

Odznakę złotą z laurem IV stopnia otrzymali: pani Maria Gabor,  pani Lucyna Nawara, pani Ryta Rudek, pan Maksymilian Rudek oraz ks. prałat Tadeusz Fryc. Ponadto państwo Krystyna i Maksymilian Bąk zostali wyróżnieni certyfikatami Herolda Śpiewactwa Śląskiego.

Wójt Gminy Koszęcin na zakończenie oficjalnej części uroczystości złożył chórzystom i dyrygent Stefanii Bieli wyrazy uznania oraz podziękowanie za wspaniałą współpracę. (KI)

Terminy wydarzenia:

Środa
23.11.2016 r.
godzina: 17:00

Galeria

Losowa galeria zdjęciowa

Mapa strony