Urząd Gminy Koszęcin

A- A A+ kontrast normalny kontrast wysoki kontrast kontrast

Jan Paweł II patronem Zespołu Szkół w Koszęcinie

10 lutego odbyły się uroczystości związane z nadaniem imienia i sztandaru Gimnazjum w Koszęcinie. Jednym z punktów wydarzenia było otwarcie nowego skrzydła szkoły o wartości ponad 1,6 mln zł.
 
Całość uroczystości zapoczątkowała Msza Święta pod przewodnictwem biskupa gliwickiego Jana Kopca, po której dla zebranych w kościele gości wystąpili uczniowie Zespołu szkól w Koszęcinie. Program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję w całości dotyczył życia i nauki nowego patrona Gimnazjum w Koszęcinie, od lat już patronującemu tamtejszej Szkole Podstawowej Jana Pawła II.
 
Skąd pomysł by obie placówki nosiły imię jednego patrona?
 
- Od momentu powstania gimnazjum w naszych głowach dojrzewała myśl o wybraniu patrona. Rozważaliśmy kandydatury Wisławy Szymborskiej, Janusza Korczaka, Czesława Miłosza, a nawet Roberta Korzeniowskiego. Ostateczna decyzja jednak nie zapadła. W 2005 roku Szkoła Podstawowa znajdująca się w tym samym budynku przyjęła imię Jana Pawła II. Od tego momentu postać najdoskonalszego nauczyciela naszych czasów, zaczęła coraz bardziej przenikać naszą szkolną rzeczywistość. Od 2007 roku kiedy to został powołany Zespół Szkół, postać ta była obecna na prawie każdej akademii czy uroczystości. Uświadomiliśmy sobie wtedy, że św. Jan Paweł II kroczy z nami na co dzień. Jesteśmy dumni, że jest patronem naszej szkoły – wyjaśnia dyrektor szkół Adam Małyska.
 
Oficjalna część wydarzenia miała miejsce w budynku Zespołu szkół w Koszęcinie. Wśród atrakcji zaplanowano zwiedzanie szkoły i historyczną podróż przez dzieje placówki, która w tym loku kończy 82 lata. Na zakończenie wszyscy zebrani goście byli świadkami symbolicznego przecięcia wstęgi w przejściu do dobudowanej części szkoły. Nim jednak nastąpił ten historyczny moment, Wójt Gminy Zbigniew Seniów zwrócił się do uczniów szkoły: "Wszystko co robimy, robimy dla Was. Mam nadzieję, że te pomieszczenia będą Wam służyć jak najlepiej."
 
W rzeczy samej, nowa część szkoły robi kolosalne wrażanie a uczniowie i nauczyciele z pewnością wykorzystają jej potencjał w całości.
 
Przypominamy, że dobudowa i nadbudowa budynku o wartości przekraczającej 1,6 mln zł. objęła budowę dwóch dodatkowych sal lekcyjnych, służących jako pomieszczenia do nauki i zabawy oraz nowych pomieszczeń szatni i sanitariatów.
 
Dla niepełnosprawnych uczniów wybudowane zostały sanitariaty oraz winda umożliwiająca im poruszanie się po prawie wszystkich kondygnacjach szkoły. Powstała też nowa świetlica, a istniejąca stołówka została powiększona o dotychczasową.
 

Galeria

Losowa galeria zdjęciowa

Mapa strony